Suhtenõustamine on psühholoogiline nõustamine, mille peamiseks fookuseks on inimeste vahelised suhted. Suhtenõustamine võib olla  paariteraapia partneritele, aga võib olla ka nõustamine teiste pereliikmete vahel tekkinud pingete lahendamiseks. Nõustamisele võib tulla ka sõprussuhete või lapsevanema ja lapse vaheliste suhete erinevate väljakutsetega tegelemiseks.

Nii individuaalne psühholoogiline nõustamine kui suhtenõustamine aitavad luua selgust ja rahulolu nii eneses kui omavahelistes suhetes. Nõustamise tulemuseks on senisest parem emotsionaalne tasakaal ja suurenenud heaolu.

Meie pereliikmed on meie kõige lähedasemad inimesed ning nendega suhtlemine tundub niivõrd loomulik. Ometi võib just oma kõige armsamatega suhtlemisel abiks olla individuaalne suhtenõustamine ja paariteraapia.

Individuaalne suhtenõustamine tähendab nõustajaga üks-ühele suhtlemist ning peredünaamikate lahti mõtestamist. Pereteraapia puhul nõustatakse suhete kõiki olulisi osapooli.

Nõustamine on abiks, kui pereliikmete omavahelistes suhetes on raskusi, teineteist ei mõisteta, tülitsetakse palju ja ei teata, kuidas koos edasi minna.