Et kodus oleks õnne ja rahu

Paarinõustamine

Igal inimesel on oma kriteeriumid, millal ta tunneb, et suhe ei toimi enam. Kindlasti ei peaks selleks mõõdupuuks olema konfliktide arv. Hea suhe on väärt koosolemist, kui tuntakse, et see suhe on tähenduslik. Ei ole mõtet loota, et suhe oleks tähenduslik 24 tundi ööpäevas. Tähenduslikus suhtes ei pea olema pidevalt harmoonia ja õnnetunne.
Suhe peaks rikastama meid. Selles võib olla ka  konflikte, kuid olulise tähendusega on nende lahendamine. Sageli lahendatakse konflikte sel moel, mis ei anna rahulolu ühelegi pereliikmele. Jääb pidev rahulolematus, vimm ja viha. Püsiv tunne, et sind ei ole mõistetud.

Kui ühel paarisuhtes olijal on probleem, on paarisuhtes  probleemi. Paarisuhtes on oluline pühendumine, oma osa tegemine. Kui üks partneritest  on võtnud vastutuse enamus igapäevaelu juurde kuuluvate ülesannete lahendamise ja korraldamise, kipub suhe tasakaalust välja minema.

Keegi ei ole meist eksimatu. Kuidas andestada oma partnerile? Andestamine on protsess, kus oluline roll on nii andeks palujal kui andeks andjal.

Paarisuhtes tekkinud tõsised probleemid ei lahene iseenesest. Mõnda aega võidakse ju eksisteerida, kuid kuni järgmise arusaamatuseni.
Siis ollakse tagasi seal, kus eelmine konflikt lahendamata jäi.

Tweets