Perenõustamine aitab ära tunda peresiseseid suhteid, väljakujunenud käitumismustreid, analüüsida pere tugevusi ja toimetulekuviise. Koos nõustajaga saab üles  leida olemasolevad ressursid ja viia läbi muutusi paremaks suhtlemiseks ning koostoimimiseks.

Perenõustamine kui ka pere- või paariteraapia suunab probleemidele, mis suhetes oma lähedaste ning teiste oluliste inimestega võivad tekkida, süsteemselt lahendust leidma. Tavapäraselt keskendub pereteraapia pereliikmete omavahelise suhtlemise ja suhete viisile ning kvaliteedile, pere arengukriisidele, nendega toimetulekule ja perekonnast saadava toetuse suurenemisele.

Pereteraapia tulemusena paraneb perekonna kui terviku tegutsemisvõime, pereliikmete üksteisemõistmine, suurenevad emotsionaalse toetuse jagamine ja oskused lahendada raskeid olukordi, paraneb pereliikmeid ümbritsev psühhosotsiaalne keskkond. Tavaliselt kestab üks pereteraapia kohtumine 1,5h.

Nõustaja juurde saab tulla mitmekesi. Kohapeal nõustamine toimub teinekord ka rohkem kui kahe inimese vestlusena.

Vahel on vaja selgeks rääkida ja lahendada erinevaid peredünaamikaid, suhtlusprobleeme lähedaste vahel, ebaselgusi paarisuhetes.

Lahendame koos kõikvõimalikud omavahelistest suhetest tekkinud murekohad.

Kui üks või mitu osapoolt ei ole valmis nõustamisruumi tulema, on võimalik alustada protsessi ka üksinda.

Alguses osaleb nõustamisel üks pereliige, hiljem teine või teised pereliikmed ning ühel hetkel ehk viibitakse nõustamisruumis ka koos.

Esimesel korral teraapiasse tulles vestleme ja vaatame sinu teemasse sisse. Koos saame otsustada, kuidas edasi liigume.

Kõik sinu enda vajadustele vastavalt.

 Peamised teemad, millega paari- ja perenõustaja poole pöörduda: