Lapse võõrandumine ühe vanema mõjul teisest vanemast tekib, kui üks vanematest, kas siis kaudselt või otseselt, sunnib last olema lojaalne tema ja põlglik teise suhtes. Seda tuleb  sageli ette seoses kibedate kohtulahingutega, mille raames lapsed peavad kuulma solvavaid märkusi teise vanema kohta. Mõnedele lastele tehakse ajupesu, nii et neil tekib teise vanema ees hirm. Vanemad võõrandavad last teisest vanemast, kui nad ise kannavad teise vanema peale viha või on tema pärast haiget saanud.

Võõrandumisega ei ole tegemist juhul, kui last on ühest vanemast eemal hoitud ahistamise, puuduliku hoolitsuse või pikaajaliste isiksuskonfliktide tõttu. Võõrandumine sisaldab alati patoloogilist muutust, mille puhul laps, kellel varem oli vanemaga hea suhe, keeldub äkki kontaktist teise vanemaga. Mõlemad vanemad võivad sageli käituda viisil, mis panebki last võõranduma.

Enamik võõrandunud lastest ei ole oma emotsioonidega ühenduses-eriti oma valu ja kurbade tunnetega- ja bänd võivadki jääda vihaseks, mis on üks moodus oma tunnete vältimiseks.

Võõrandumine võib tekkida, kui sa:

Mille järgi ära tunda, et su laps on võõrandunud?

Vaatame koos, mida sina saad teha, kui laps on võõrandunud.